Auto- ja korjaamoalan messut keräävät tärkeimmät toimijat mukaan (08.09.)

Auto & Korjaamo 2010 -messut kokoaa 27. - 29.1.2011 Helsingin Messukeskukseen koko alan.

Näyttelystä tulee hyvin kattava, sillä mm. kaikki Teknisen Kaupan ja Palveluiden yhdistyksen Korjaamolaitetoimittajat KLT-jaoston ja Autonosatukkukauppiaat AOT -jaoston yritykset; Arpré, Atoy, Diagno Finland, Finntest, Finnkone, HL Group, Kaha, Koivunen, Motoral, Tecalemit, Wihuri Autola ja Örum osallistuvat messuille.

Messualueen Tietovarikolla on päivittäin tietoiskuja mm. uusimmasta auto- ja moottoritekniikasta, hybridi- ja sähköajoneuvoista, bensiinin suorasuihkutuksesta, dieselruiskutustekniikasta, uusista polttoaineista, liikenteen energiatarpeista sekä kolarikorjauksista ja automaalauksesta.

Esillä on myös korjaamotoiminnan tehokkuus ja henkilöstön hyvinvointi. Messualueella on perinteisesti ollut aina myös paljon työnäytöksiä ja muuta osasto-ohjelmaa.

Messujen yhteydessä järjestetään torstaina 27.1. Autoala muutoksessa - visio 2015 -seminaari ja perjantaina 28.1. Jälkimarkkinoiden päällikkö- ja asiantuntijapäivä.


Ohjelmasisällöstä vastaa Autoalan Koulutuskeskus ja Suomen Autoteknillinen Liitto yhteistyössä AKL-Palvelun, Autoalan Keskusliiton, Autotuojien sekä Teknisen Kaupan ja Palveluiden yhdistyksen kanssa.

Alan ammattilaiset voivat rekisteröityä tapahtumaan kävijöiksi veloituksetta tapahtuman verkkosivuilla www.autokorjaamomessut.fi etukäteen tai messujen aikana Messukeskuksen sisäänkäynneillä.

 

Lukijoiden kommentit uutisesta (0 viestiä):
Uutisesta ei yhtään kommenttia